סגנונות עיצוב ותהליך העבודה

סגנון מונג'ק

  

בשנת 2005 יצא לאור הספר "יונתן מונג'ק – אדריכלות, עיצוב וסגנון חיים" שהתמקד בסגנון ה"טוסקני-ישראלי", המייחד את עבודותיו של מונג'ק ומכונה "סגנון מונג'ק". שפה עיצובית זו יוצרת את עצמה בכל פעם מחדש ומצטרפת עם השנים לפנתיאון הייחודי של מונג'ק.

תהליך העבודה

 

המשרד מקפיד על תכניות מפורטות ועל פרטים המיוחדים לכל פרויקט. תהליך העבודה, בכל הנוגע לתכנון ולתיאום עם היועצים השונים, מתבצע מול יונתן, ובכל הנוגע לחומרי הגמר, הצבעים, הטקסטיל, הנגרות וכדומה – מול אירית.
 
 

 

עם זאת, מונג'ק לא מאמין בסגנון קבוע ועבודותיו מורכבות מסגנונות שונים ומגוונים. כל בית משקף את הלקוח שלו הוא מיועד – בסיפור, בפרטים, בחומרים, בתפיסת החלל ובגינון. מגוון הבתים נע מהקלאסי והאקלקטי ועד המודרני והפיוז'ן (סגנון מעורב). יונתן מונג'ק מאמין בקדושת הפרטים ובשיתוף פעולה הדוק עם בעלי המקצוע השונים, גישה המניבה פרטי בניין במגוון רב ומתחדש המאפיינים את טעם הלקוח ומותאמים לתקציב הפרויקט.
 
התוצאה הסופית של עבודת המשרד משקפת את תובנות הלקוח ויישומן בתכנית אדריכלית שיותר מכול היא ביטוי לאמת התרבותית, לסיפור האנושי ולפן הכלכלי. הסגנון האופייני למשרד הוא רק תולדה שלהם ובא לידי ביטוי בשימוש בחומרי הגלם והגמר, החל באבני פירוק ועץ ממוחזר וכלה בבטון חשוף ונירוסטה